Domů MOTIVACE Dělám to, co mě baví!

Dělám to, co mě baví!

od Allexa
Dělám to co mě baví, pláž Brighton

Už od malička všude slýchám fráze typu “Dělej co tě baví, užívej si život, nepřežívej, žij!” a podobný rady, který jsem hlavně v poslední době četla nebo slyšela snad skoro všude. Ale znáte takový to, když něco posloucháte pořád dokola, ale vlastně se nad tím nikdy nezamyslíte? Tak právě tak jsem to měla v tomhle případě já. Říkala jsem si, že je snad logický nedělat to, co mě nebaví, ale něco prostě musím, něco naopak chci, a všechno jsem dělala tak nějak automaticky. Celej svůj život jsem brala jako něco, co je předem víceméně daný, že jsou jistý “požadavky”, který by měl každý naplnit. Že nejdřív musím udělat maturitu, pak jít na vejšku, po vejšce si hledat práci, založit rodinu a tak dál, to známe všichni. Na druhou stranu jsem ale vždycky byla tak trošku snílek, což mě nakonec možná i zachránilo.

Když jsem byla malá, často jsem přemýšlela nad tím, jakej bude ten můj dospěláckej život. Chtěla jsem mít obrovskou vilu, ve dvaceti pěti procestovat celej svět, mít veleúspěšnou kariéru a nedivila bych se, kdyby mi někdo řek, že jsem chtěla mít za manžela Patricka Dempseyeho (a nechtěla? :D). No, jenže pak jsem šla na vejšku a uvědomila jsem si, že už tam vlastně jsem. Že už jsem v tý době, kterou jsem si vysnila, jakože co všechno v ní nebudu mít. Bláhově jsem si myslela, kdo ví kolik na to nebudu mít času, ale ten čas tam právě byl. A tady mi to všechno tak nějak došlo. Tohle je to “dělej co tě baví”. Většina lidí má totiž v koutku duše svoje velký přání a sny, ale rozhodne se jít po tý vyšlapaný pohodlný cestičce, na který nemusí nic riskovat, ale ani moc nezíská. A já jsem se rozhodla od týhle cestičky upustit a vydat se tou, která bude sice trošku (asi i trošku víc) obtížnější, ale bude to cesta, která mě bude bavit, naplňovat, a díky který získám spoustu zážitků, zkušeností a bude mě někam posouvat.

Jít po tý pohodlný vyšlapaný cestičce většinou znamená pracovat celý život pro štěstí někoho jiného, mít jedno dvě děti (aby se neřeklo), a jednou za rok sebou plácnout u moře v Chorvatsku. Neříkám, že je to kompletně špatná a nepřípustná cesta. Pokud to někomu vyhovuje a naplňuje ho to, tak proč ne. Podle mě si ale spousta lidí neuvědomuje, že tohle není ta jediná a možná cesta. Záleží totiž jenom na tom, jaký život chce ten daný člověk žít. Jestli chce někdo cestovat, ať cestuje!  Jestli chce vařit a mít svoji restauraci, tak ať ji má! Všechno je možný a peníze opravdu nejsou to, proč by se, podle mě, člověk měl svých snů vzdát. A víte proč? Protože když něco, ať už je to cokoliv, dělá dobře, vždycky ho za to někdo ohodnotí. Mám v plánu napsat článek jenom na tohle téma, čím vším se dá živit, a z jakých všech zájmů se dá udělat činnost, kterou je možný si zároveň i vydělávat. Je hrozná škoda, kolik lidí má v koutku duše tak strašně super sny, ale kvůli pohodlnosti a strachu je každým dalším dnem víc a víc ušlapává.

Nic ale není jenom růžový a určitě si nestačí jenom říct – chci cestovat, kašlu na práci, báj báj! Získat tu možnost, kdy nemusíte plnit požadavky někoho jiného a nemusíte dělat jen to, co se od vás očekává, stojí hodně úsilí a odříkání. Ale to už jsem zase tam, kde jsem psala o tom, že je to právě o výběru, jakou tu cestu si člověk zvolí. Já ale všema deseti doporučuju vydat se tou cestou vašich snů, tou vaší VLASTNÍ cestou a držím palce každýmu, kdo se tak rozhodne. Já jsem tak udělala, a i přesto, že ještě zdaleka nejsem tam, kde bych chtěla, tak vím, že líp jsem se rozhodnout nemohla. Makám, často si musím něco odříkat, ale mě to prostě ohromně baví. Baví mě se někam posouvat a vidět za sebou ty výsledky. Pokud totiž člověk maká na svých vlastních snech a většinu času věnujete tomu, co ho ohromně baví a naplňuje, tak si užívá tu cestu samotnou, nežene se za nějakým cílem a ta dřina pro něj ani není dřina.

A jak jsem vlastně svůj život změnila já a co jsem se rozhodla začít dělat?

CESTUJU – Vždycky jsem chtěla procestovat celej svět a pořád chci. Mám v plánu navštívit každý krásný místo, který tu na světě existuje a konečně si tenhle sen plním. Největší challenge mě ale čeká v létě, kdy jsem se rozhodla odjet pryč na delší dobu a poznat to pravý cestování. Hrozně se na to těším. Vím, že to nebude žádnej med, ale ty zkušenosti a zážitky, kterejch bude nepochybně mraky, za to nastopro stojej.

SPORTUJU – Nikdy jsem nebyla člověk, kterej by se válel doma na gauči a jeho jedinou aktivitou byla nějaká ta procházka. Není to proto změna o sto procent, ale snažím se teď sportu věnovat o hodně víc času a neskutečně mě to nabíjí energií. Nejradši mám, když si můžu zacvičit ráno, a pak z toho čerpat celej den. No endorfiny, to znáte.

PÍŠU – Blog jsem si chtěla založit už hodně, ale vážně hodně dlouho. Byl to takovej ten sen, u kterýho jsem věděla, jak by mě ta činnost strašně bavila, ale prostě jsem se do toho nedokázala dokopat. Pak jsem se ale kousla, napsala první článek a měla z toho neskutečnou radost. Takže jestli máte taky něco, co víte, že by vás ohromně bavilo, ale pořád to odkládáte, tak šup do toho. Stojí to za to!

TVOŘÍM – Mým asi největším snem je to, abych se mohla živit tím, že budu tvořit. A to jakkoliv. Psát, kreslit, navrhovat, fotit, vymýšlet nové projekty a pak je realizovat. Zatím jsem na začtku a rozhodně to bude trvat ještě nějakou dobu, ale první miniúspěchy tu jsou a já vidím, že to určitě není nemožný. Navíc mě to neskutečně baví.

ČTU – Všechno, všude, kdykoliv….  Trošku knihomol.

UŽÍVÁM SI ŽIVOT – To je asi nejdůležitější. Na všechno se tak nějak povznést, umět si odpočinout a věnovat se lidem kolem sebe. Rozhodla jsem se chodit víc ven s kamarády a na různý akce. Vůbec jsem nevěděla, kolik jich tu v Praze máme. Nikdy mě moc nebraly klasický páteční párty, takže často vybírám události, který jsou s něčím spojený a neskutečně se u toho odreaguju. No, a taky to je teď u mě pořád kafíčko sem, kafíčko tam, protože ty diskuze na ním maj prostě něco do sebe, to snad musí uznat každej.

Takže šup, řekněte si, co vlastě chcete dělat, co vás tak strašně moc baví a dělejte to. Není to vůbec tak těžký, jak se zdá. A jak to máte vy? Pracujete na svých snech, děláte co vás baví nebo teprv přemýšlíte, co by to mohlo být? A pro co jste se rozhodli?

6 komentářů

Alexandra Štancelová 21.2.2017 - 6:24

A tak to má bejt, škoda, že si to uvědomuje jen tak málo lidí 😉

Odpovědět
JORIES BLOG 21.2.2017 - 7:02

Pane. Bože. Ten článek mi úplně otevřel oči. Uvědomila jsem si, že když něco dělá moje kamarádka nemusím to dělat taky. Není to můj sen, ale její. Nebaví mě to, ale jí jo. Ten článek je naprostá bomba! Můj sen, je můj blog, takže bych byla obrovsky ráda, kdyby ses podívala!

Wow.
Nemám slov! ♥♥♥

http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

Odpovědět
MARKETA FRANK 21.2.2017 - 12:56

Skvělý <3

Odpovědět
Kristýna 22.2.2017 - 8:33

Skvěle napsané a máme to dost podobně. 🙂

Na mém blogu právě probíhá giveaway s luxusní francouzskou kosmetikou OLIGODERMIE, určitě se zapojte! 🙂
http://wildlife-reserve.blogspot.cz/2017/02/oligodermie-giveaway.html

Odpovědět
Inka 17.3.2017 - 6:27

Skvěle napsané. Je důležité dělat, to, co máme rádi a co nás baví 🙂
Bohužel na to hodně lidí zapomíná kvůli starostem dnešního světa – tak snad se ponaučí.

Inka Lifestyle Blog

Odpovědět

Napsat komentář