Domů JÍDLO Mamacoffe

Mamacoffe

od Allexa
Kavárna Mamacoffee interiér

Poslední dobou, když mám chuť na víno nebo dobrou kávu, skončím nakonec v Mamacoffee. Co se kaváren týče, trávím v nich docela hodně času, takže mám poměrně vysoký nároky. Naštěstí se v Praze objevuje čím dál tím víc takových, kde se člověk cítí opravdu příjemně, a co víc (pro mě pořád dost ocenitelnej aspekt), kde umí připravit i kvalitní dobrou kávu. Snad si tak lidi konečně začnou více všímat kaváren, které jsou osobitější a nabídnou jim službu odpovídající ceně. No, ale abych se dostala k Mamě.Tuhle kavárnu navštěvuju už nějakou dobu a asi nikdy mě neomrzí. Jelikož se často pohybuju v centru, chodím do jejich pobočky ve Vodičkový, ale mají i další. Káva je tu výborná, a kromě ní tu mají naprosto nejlepší domácí limonády. Někdy si dám i víno, a to můžu taky jedině doporučit. Pokud jde o jídlo, skoro pokaždý si objednávám hummus s pita chlebem. A můžu vám zaručit, že kdo má tohle jídlo rád, fakt nešlápne vedle, když ho vyzkouší i v Mamě. Mají tu ale i teplá jídla, například burger (ten jsem ještě neměla, ale chystám se na něj, protože vypadá moc dobře! ) nebo vareniky. Jediné, co bych jídlu asi vytkla, jsou porce. Nejsou totiž úplně největší, a pokud máte opravdu hlad, asi vám to stačit nebude. To ale vždycky kompenzuju dortíkem, jelikož mi právě kvůli tomu na něj zbyde místo! Nejvíc jsem si oblíbila mrkvovej, ale zkouším i jiný a nikdy mě ještě žadný nezklamal.

Oběd v kavárně MamacoffeeKavárna Mamacoffee dortyKromě dobrý kávy a dortíků sem ale chodím hlavně kvůli příjemnýmu prostředí. Kavárny jsou pro mě místem, kde buď pracuju, učím se nebo jdu prostě s kamarády na kávu. Pro všechny tyhle příležitosti jsem si tohle prostředí oblíbila. Když se učím nebo pracuju, mám kolem sebe ráda ruch, což tady je tak akorát. Takže kdo má rád spíš klidný prostředí, kde se bude moct soustředit, tak to tu nehledejte. Pracuje tady ale vždycky několik dalších lidí, což mě motivuje a mám to prostě ráda. Kavárna ve Vodičkový má dvě patra, ale já vždycky sedím v tom horním. Je tam totiž víc prostoru a lepší výhled. Nejvíc se mi líbí bar, protože mám ráda tenhle styl, a taky za ním mají vystavené různé hrníčky, sešítky, mističky a podobný věci, na který jsem ujetá, a který si tu můžete i koupit, takže další plus. A abych nezapomněla, mají tu na prodej i zrnkovou kávu, kterou si můžete koupit s sebou a připravit doma.

Kavárna Mamacoffee barKavárna MamacoffeeOsobně tedy můžu tuhle kavárnu jedině doporučit. Jedinou nevýhodou je podle mě asi jen to, že když si zapomenu udělat rezervaci, občas čekám na místo. Nikdy se mi ale nestalo, že bych čekala dýl než pět minut, takže mi to nevadí. Jelikož je ale v kavárně často plno, tak rezervaci udělat doporučuju.

Tak až půjdete někdy kolem, určitě se stavte!

5 komentářů

Tina Smerdova 17.3.2017 - 10:04

Do Mama Coffee chci už delší dobu zavítat, tak snad se mi někdy konečně poštěstí! 🙂
Měj se krásně,
Tina
http://tinasmerdova.blogspot.com/

Odpovědět
Deni 20.3.2017 - 20:03

Já byla v Mama jen na IP Pavlova a musim říct, že jejich malinovka fakt stojí za to 🙂

Odpovědět
JORIES BLOG 27.3.2017 - 16:01

Miluju kávu a posedávání v kavárnách! tahle vypadá úžasně!
Krásný článek! 🙂 ♥
S láskou
♥JORIES♥

http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

Odpovědět
Siren 17.9.2017 - 16:06

Prahu mám dost daleko . Vypadá to tam hezky 🙂 ale asi by mi vadili ty místa u sebe 😀

Odpovědět
V3ronika 26.7.2018 - 11:33

Jsem taky z Prahy a neslyšela jsem zatím o ní.

Odpovědět

Napsat komentář