Domů CESTOVÁNÍ Na skok do Livigna

Na skok do Livigna

od Allexa
Výhled na údolí Livigno

Už od malička jezdím alepoň jednou za rok na hory. Až do minulýho roku jsem vždycky jezdila do Čech, loni jsme se ale rozhodli vyzkoušet právě Alpy a stálo to za to. Hory to jsou opravdu nádherný a celková kvalita lyžování se nedá srovnávat s tou naší. Dlouhý sjezdovky upravený celý den, moderní lanovky, krasná příroda, prostě všechno dokonalý. Minulý rok jsme byli v Rakousku, konkrétně v komplexu středisek Zillertal Arena, kde jsou celkem 4 areály plus jako záchrana, kdyby nebyl sníh, ledovec. Musím říct, že každý z těch areálů byl obří a za celý den se dal sotva projet. K tomu je v okolí v nabídce spousta aktivit, které můžete po ježdění vyzkoušet.Letos jsme ale chtěli jet do Itálie a vyzkoušet nějaké středisko tam. Rozhodli jsme se pro celkem profláklou oblast Livigno.

Slunečné LivignoVečer v Livignu První dojem byl skvělej. Je to malebný městečko, který má takovou tu typicky horskou atmosféru. Samotný se nachází celkem vysoko, takže je téměř stoprocentní jistota, že bude nasněženo nejmíň metr. Hned první den jsme si prošli město a zjistili, že je tam hromada útulnejch kaváren a spousta pizzerií, který jsme rozhodně chtěli vyzkoušet. Nejvíc kouzelnou atmosféru má večer, to si připadáte jak v pohádce. Takže okolí bylo na jedničku a já už se nemohla dočkat, až si půjdu druhej den zajezdit a pořádně prozkoumám zdeší terén.

Vybevení na snowboard GNUTenhle rok jsem si pořídila kompletně novou výbavu. Od oblečení, přes prkno, až po boty. Prostě když už, tak už. Dlouho jsem se rozhodovala, jestli koupit prkno od Burtonu nebo GNUčko. Nakonec jsem se rozhodla pro GNU a rozhodně nelituju. Má trochu specifický shape, na který jsem nebyla zvyklá, ale ve výsledku jsem byla opravdu spokojená. Prkno nepodkluzuje, nesekají se hrany a celkově se lépe ovládá. Vázání jsem zvolila Burton, takovou klasiku. Boty taktéž od Burtonu, a jelikož jsem chtěla zkusit rychlozavazovací systém, koupila jsem ten. Ve výsledku jsem spokojená tak napůl, boty jsou sice rychleji utažené, ale přijde mi, že se povolují. Na druhou stranu jsem díky tomu alespoň zjistila, že se mi s ne tak utaženými jezdí o dost lépe. Oblečení mám Volcom, tam jsem se rozhodovala hlavně podle toho, abych se v něm cejtila dobře. Takže výbava stála opravdu za kompletní obměnu a já jsem víc než spokojená.

Na snowboard do LivignaNa snowboard do LivignaHned v neděli jsme se vydali na sjezdovku. Musím říct, že první dojem byl všelijaký, jelikož velikostně se areál opravdu ani vzdáleně nepodobal tomu v Rakousku. Byly tam celekm dva – Mottolino a Corosello 3000. Na Corosellu byl lepší výhled, ale sjezdovky byly roztahané a lanovky trochu přestárlé. Mottolino bylo sice o trochu menší, ale zato modernější a kompaktnější, takže jsme většinu týdne jezdili tam. Nakonec musím říct, že jsem byla vážně spokojená. Sice to nebylo supervelký moderní středisko, ale to zase vynahrazovalo to, že byl celej týden takovej víc na pohodu. Bombardino sem, čokoládka tam, procházky a tak dál. Takže já byla spokojená.

Cukrárna v LivignuBombardino v LivignuA když už jsem u toho jídla, tak pokud někdy taky zavítáte do Livigna, rozhodně doporučuju navštívit restauraci Bellavista. Mají tam výbornou pizzu, ale i ostatní jídla vypadaly božsky. Samozřejmě jsme chodili taky na dortíčky a kafíčka, ale co jsem si oblíbila úplně nejvíc, je Bombardino. Opravud doporučuju, pokud máte rádi různé likéry a podobný sladkosti. Tenhle rok byly Alpy prostě opět na jedničku, počasí taky celkem vyšlo a mně se jako vždy nechtělo domů. Ale brzy se zas uvidíme, jelikož se něco chystá a já už se nemůžu dočkat.

Mějte se fajn a užívejte zimu!

3 komentáře

Gabriella 19.2.2017 - 7:09

Na horách jsem nebyla víc než tři roky a sníh za tu dobu viděla možná jednou, takže nepokrytě závidím:)

Odpovědět
Anna z Cosmokočky 19.2.2017 - 7:41

Jak já bych zase jela na hory! My jsme tenhle rok byli taky v Itálii, konkrétně ve Val di Fiemme, a bylo to prostě boží <3

Odpovědět
JORIES BLOG 27.3.2017 - 15:50

Krásný článek! My jezdíme ne hory pouze do Čech a sem tam někam do Německa, ale je jasný, že v Alpách to je úplně jinej level no. 😀 ♥ Moc bych tam chtěla vyrazit! Lyžování musí bejt úžasný! ♥♥♥
S láskou
♥JORIES♥

http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

Odpovědět

Napsat komentář