Domů CESTOVÁNÍ Proč je Londýn moje srdcovka

Proč je Londýn moje srdcovka

od Allexa
Pohled na Tower Bridge

Londýn je pro mě jedno z nejkrásnějších měst, které jsem kdy navštívila. Je to místo, kam se vždycky ráda vrátím a minimálně jednou do roka ho musím navštívit. Líbí se mi jeho atmosféra a to, jak tam můžete být sami sebou a nikdo vás za to nesoudí, nikdo se po vás neotáčí. Není to ale tak, že byste byli každýmu jedno. Spíš je to o tom, že u nás vás lidé za odlišnost odsuzují, tam vás obdivují. Samozřejmě nechci zobecňovat, každý člověk je jiný a ne všichni se u nás chovají takhle. Ale prostě to tady u nás takhle cítím. Na Londýně taky miluju ten ŽIVOT. Už mi nespočet lidí řeklo, že jim tam čas běží šíleně rychle a všechno tam je strašně uspěchaný, ale mě právě tohle vyhovuje. Je to užasněj pocit, když nemusíte vypít litry kafe, abyste se cítili nabitě. Tam prostě stačí jenom bejt. Ten největší důvod, proč Londýn tak moc miluju, je ale ta motivace a inspirace, která na vás kouká na každém rohu. Lidé tam na sobě makaj, staraj se o sebe a ždímaj ze života maximum. Je to neuvěřitelně hnací motor vidět kolem sebe tolik snaživých a úspěšných lidí.

Snídaně v Londýně Breakfast ClubCo je na Londýně božský, jsou jejich kavárny, pekárny a všechna tahle místečka, kam se můžete zašít, když si prostě chcete jenom užívat tý atmosféry. Já si nejvíc oblíbila The Breakfast Club. Tohle místo je nejlepší, pokud si chcete dát fakt dobrou a velkou snídani. Můžete si vybrat od klasické slané anglické, po naprosto bezkonkurenční pancakes s javorovym sirupem. Doporučuju ale vyrazit spíše dřív, jelikož se tam tvoří fronta a můžete pak čekat třeba hodinu. Ale rozhodně to stojí za to! Pokud netrváte na úplném centru Londýna, pak určitě doporučuju Golborne Deli&Bistro. Je to kavárna/bistro, kousíček od Notting Hillu. Obsluha snad ta nejpříjemnější jakou jsem kde zažila a na tu ovesnou kaši, kterou jsem si tam dala, budu vzpomínat ještě hodně dlouho! Kromě klasických kaváren mám ale taky ráda Starbucks a v Londýně to platí dvojnásob. Lidé ho tam nenavštěvují kvůli tomu, aby si mohli udělat hipsterskou fotku na Instagram, ale protože je to rychlý, poměrně dobrý kafe a když spěcháte, tak tam prostě jdete, jelikož Starbucks je na každým rohu. A když říkám na každým, myslím tím opravdu na každým. V jakékoliv větší ulici jsou alespoň dva. Na běžné každodenní snídaně jsem si nejvíc oblíbila Pret A Manger. Jedna z věcí, se kterou se snad nikdy nesmířím je, že Pret není u nás v Česku. Všechno vyrábí z čerstvích surovin a vážně nechápu, jak to může být tak levné. No, je pravda, že Pret je v Anglii vážně oblíbenej. Takže kavárenští povaleči, Londýn je váš!

Západ slunde v Hyde ParkDalším důvodem, proč mi Londýn přijde nepřekonatelnej, jsou parky. Já osobně mám nejvíc ráda Hyde park a Regent’s Park. Oba mají skvělou atmosféru a lidi tam tráví volnej čas snad všema možnýma způsobama. Já mám londýnský parky nejdradši hlavně kvůli inspiraci, kterou tam vždycky načerpám. Kolem vás lidi běhaj, čtou, pracují, prochází se, cvičí, meditují, krmí veverky, učí se, jezdí na bruslích, na koních, na kole, prostě na všem, co se hejbe. Vidíte, kolik možností vlastně máte, co všechno můžete dělat. Londýský parky byly jedny z míst, kde jsem si začla uvědomovat, o čem ten život vlastně je. Navíc je to super místo na pikniky. Doporučuju koupit si ultratenkej ubrus v Poundlandu za libru, umělý skleničky na víno za další, víno za pět, bagetku a vyrazit!

Výhled z Tower BridgeLondýn je město, ve kterém když se chcete vzdělávat, tak máte dveře otevřené snad všude. Většina muzeí je zadarmo a stojí opravdu za to je navštívit. Mě se nejvíc líbilo Science Museum a Natural Museum. Jsou udělaný spíš zábavně, takže to není jen nudné chození od obrazu k soše a zpátky, ale dozvíte se vážně zajímavý věci. Londýn nabízí strašně moc památek, a pokud tam nejedete na měsíc, nemáte šanci stihnout je všechny. Já za ty návštěvy prozkoumala už většinu z nich a určitě doporučuju projít si pěšky celé centrum. Hodně památek je tam blízko u sebe, takže za jednu procházku se dá stihnout většina těch nejlepších. Mě osobně se nejvíc líbí Tower Bridge, Buckinghamský palác a London Eye. Pokud ale chcete vidět Londýn z výšky, určitě doporučuju jít spíše do Sky Garden. Je to mrakodrap, který má na střeše krytou zahradu. Výhled je tam podle mě ještě lepší než z London Eye a vstup máte úplně zadarmo. Pozor ale, musíte si návštěvu zarezervovat dostatečně dopředu. Naopak nedoporučuju Tower of London, za tu cenu se mi to moc nelíbilo. To se radši zajděte kouknout do St Katherine Docks, který je hned vedle! Abyste nemuseli hledat složitě v průvodcích ty nejlepší trasy, osobně doporučuju vystoupit na Oxford Street a pokračovat Regent Street na Picadilly Cirkus. Kolem Soho se pak dostanete na Trafalgar square a dál k řece, kde je London Eye, Westminster Abbey a Big Ben. Při téhle cestě jsou ty nejhlavnější památky a jde to úplně v pohodě stihnout za jeden den.

Mexická kuchyně v Camden MarketNo a proč na Londýn nedám dopustit, jsou samozřejmě taky nákupy. Když jsem byla v Londýně poprvé, byl pro mě Primark návštěva číslo jedna. Teď už tam ale chodím nakupovat spíš jen takový ty nezbytnosti, co se pořád ztrácí. Mnohem radši si projdu obchody na Oxford street nebo vyrazím přímo do Westfieldu. Je to obrovskej, ale vážně OBROVSKEJ nákupák, kde najdete vážně každej obchod. Ale upozorňuju, za jeden den ho projdete stěží. Když nemám náladu na klasický nákupy, tak vždycky strašně ráda zajdu na místní trhy. V Londýně jich je nespočet a je tam všechno. Od oblečení až po jídlo. A to jídlo, to tam stojí za to přibraný kilčo, nebo dvě! Jsou tam všechny kuchyně – indická, mexická, vietnamská, italská, prostě všechny. A ta atmosféra je nepopsatelná. Já nejradši chodím na Portobello Market, do Camden Town (trochu punkovější místo) a úplně nejvíc jsem si oblíbila asi Borough Market. Jo a málem bych zapoměla na moji oblíbenou Covent Garden. Čtvrť umělců, která má zas úplně jinou atmosféru a já tam zajdu vždycky, když mám náladu jen tak přemýšlet a nechat se inspirovat.

Tak doufám, že jste si Londýn zapsali na první místo vašeho Travel wish listu!

Mějte se krásně!

1 komentář

Sylwiii 21.2.2017 - 21:50

Když jsem uviděla nadpis, řekla jsem nahlas “no to by mě teda taky zajímalo co na něm vidí”. Článek jsem dočetla a ted si spíš říkám: proč jsem tam ještě nebyla? Přijde mi úžasné, že lidé dělají v parku tolik různorodých činností. A také se ptám: proč toto nelze u nás? U nás se leda tak válí bezdomovci a člověk se tam bojí jít, viz Karlák třeba. Natož aby si tam rozložili deku. Ale možná jen v Praze neznám ty správná místa… Každopádně tvůj článek splnil účel, dle mého kdo tam nebyl, toho naláká:)

Odpovědět

Napsat komentář